:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Przygotowania do wyprawy - odrobina luksusu ;)

Przygotowania do wyprawy - odrobina luksusu ;)


Jako że jestem modernizującą, niespokojną osobą, wiecznie przerabiającą pod katem turystycznym naszego Miska - Mitsubishi Pajero 2.8 -  przyszła pora na .....podgrzewacz gazowy do wody.


Chyba będzie to już ostateczna ;) wersja albo i nie :)


Z doświadczenia wiem że 20l wody wystarczy do zażycia orzeźwiającego po całodniowej jeździe prysznica i to przez dwi osoby.

Naczynia też można umyć stąd też i dodatkowy kran. np do opłukania naczyń.

Woda z kanistra jest "wypychana" po przez ciśnienie powietrza. Mały kompresorek spokojnie wystarcza, a w razie awari można też napompować, poprzez wstawiony zawór, pompką do kół. 1,5 atm jest wystarczającym ciśnieniem, co prawda kanister troszkę się powiększył i zaokrąglił :)


W zasobniku tym, mocowanym na zderzaku, znajduje się kanister o pojemności 20 l, przerobiony i przystosowany piecyk gazowy, turystyczna butla gazowa, składane wiaderko (nie zawsze będzie możliwość uzupełnienia wody z sieci wodociągowej) lejek do nalewania wody, składana miska duża i mała, płyn do mycia naczyń itd itp.


Po otwarciu "wieka" zasobnika powstaje wygodny blat do postawienia i umycia brudnych naczyń.
We wcześniejszej wersji, butla gazowa jak i podgrzewacz, znajdowały się w środku samochodu. Teraz wszystko jest w jednym miejscu i aby skorzystać z dobrodziejstwa prysznica wystarczy otworzyć wieko zasobnika i podłączyć kompresor pod gniazdko zapalniczki i gotowe :)Przygotowania do wyprawy - odrobina luksusu ;) komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się