:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Przetwornica samochodowa, przetwornica napięcia

Przetwornica samochodowa - fantastyczne urzadzenie, które warto ze sobą wozić w samochodzie, zwłaszcza na dalsze wyjazdy. Przetwornica napięcia pozwala na zamianę prądu dostępnego w aucie, czyli prądu stałego o napięciu 12V (lub 24V) na prąd zmienny o napięciu 220V. Urządzenie, które kupiłem jakiś czas temu pozwala na skorzystanie daleko od cywilizacji z suszarki do włosów (coś dla małżonki, bez tego nie byłoby zgody na wyjazdy ;-)), małej szlifierki czy wiertarki.

Warto mieć! Jeszcze nie zamontowałem swojej na stałe - nie mogę się zdecydować gdzie będzie najwygodniej - fajnie byłoby gdzieś w bagażniku ale wtedy kable zasilające będą bardzo długie i muszą być bardzo grube, żeby się nie popaliły. Może gdzieś z przodu, pod siedzeniem pasażera ...Ciekawostka - można też kupić małą przetwornicę do gniazda zapalniczki. Idealana do laptopa czy ładowarki do apartu - przetwornica napięcia.


Przetwornica samochodowa, przetwornica napięcia komentarze opinie

 • Cezary Słowikowski 2014-02-07 19:07:28

  Myślę, że przetwornica nie jest po to żeby gotować wodę na kawę, wystarczy kuchenka gazowa z czajnikiem. Dla mnie przetwornica w jeepie to tylko narzedzie do warsztatu naprawczego z "gumówką" lub wiertarką i tyle w temacie, może jeszcze piła do ciecia powalonych pni na drodze, chociaz sa i inne rozwiązania. Szkoda akumulatora. Jak mam męczyć akumulator to lodówką sprężarkowa z piwkiem.

 • Karol 2012-10-02 17:03:06

  święte słowa Irku. zazwyczaj na urządzeniach jest napisana moc w postaci dwóch liczb, np: 600/300W. oznacza to, że przetwornica ma moc chwilową wysokości 600W, a optymalną jej mocą natomiast to 300W. żeby więc zagotować czajnikiem o poborze 3000W wodę, musimy posiadać przetwornicę 6000 watową! a to już niemały koszt. no i od czego mamy kuchenki gazowe? ;)

 • Irek Kapler 2012-05-01 22:35:05

  Warto dodać że często moc podana na przetwornicy (szczególnie tych z alledrogo) to moc impulsowa więc jak przetwornica ma np. 1500W to taką moc jest w stanie utrzymać impulsowo - a na dłuższe działanie ... to około 1000 -1100W. Taki dość istotny szczegół dla posiadaczy prądożernych stworzeń elektrycznych (takich jak czajniki 3000W :) ) - można się później zdziwić że przetwornica nie chce uciągnąć urządzenie 1500W (a na przetwornicy pisze 1500W)

 • Waldek 2012-04-19 15:20:22

  Piszesz że bez suszarki nie było by zgody na wyjazd ;))  a zamiast suszarki zabrać ze sobą ekspres do kawy->> taki z młynkiem, ciśnieniowy :)Na jednej organizowanej przez nas imprezie wzięliśmy ze sobą takie cudo.... zdziwienie i zaskoczenie było duże--->>> kawę piły nawet te osoby co nie gustują za specjalnie w kawie.

Dodajesz jako: Zaloguj się