:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Gotowanie na wyjeździe- nie sama podróżą człowiek żyje, zjeść też od czasu do czasu potrzebuje.

Gotowanie na wyjeździe - nie sama podróżą człowiek żyje, zjeść też od czasu do czasu potrzebuje.


Są różne preferencje i szkoły jedzenia gdzieś w trasie, gdzieś na wyjeździe. Jednym wystarczy konserwa turystyczna lub zupka błyskawiczna, a innym coś więcej do jedzenia potrzeba.
Ktoś kiedyś powiedział, jesteś tym co jesz. Tylko w czym przygotować strawę godną królów czyli nas.
Zazwyczaj są to przypadkowe garnki, garnuszki lub też zakupione zestawy - to już większe pole do popisu. Tylko..... nie w każdym garnku można ugotować każdą potrawę np: w garnku aluminiowym możemy zapomnieć o ugotowaniu kapusty-taka młoda, wiosenna kapustka z koperkiem - co slinka cieknie - pycha. Lub gdy przyjdzie nam ochota na strawę ugotowaną na parze - a czemu nie, jesli tylko dopadnie nas taka chęć i fanaberia. Ale znowu zabierać ze sobą specjalny garnek do gotowania na parze, do smażenia,garnuszek do zagotowania mleka lub wody na herbatę, ziółka itd itp, toć to całą kuchnię domową trzeba by zabrać. A właśnie że nie.


Od firmy https://www.campingshop.pl/ otrzymałem super zestaw garnków turystycznych do gotowania Academy 8 + 1 firmy Brunner. Zestaw zawiera praktycznie wszystko co będzie nam potrzebne do przyrządzenia strawy godnej naszych utrudzonych podróżą brzuchów i brzuszków.


Na zestaw składają się: patelnia o średnicy 22 cm, garnek o średnicy 22 cm, wkład do makaronu (robiący też za durszlak) o średnicy 12 cm, 1 garnek o średnicy 18 cm, garnuszek do mleka/wody z podziałką o średnicy 12 cm, pokrywka o średnicy 22 cm, pokrywka o średnicy 18 cm, uchwyt do patelni/małego garnuszka.

Całość jest wykonana z wysokiej jakości polerowanej (można się w niej przeglądać) stali nierdzewnej, termiczne dno pozwala na długie utrzymywanie ciepła przygotowywanych potraw.
Garnki można złożyć w jedną całość, dzięki czemu zajmują mało miejsca, po złożeniu-wysokość 28cm, średnica z uchwytami,izolowanymi uchwytami,35cm, średnica bez uchwytów 24cm.
Przydał by się jakiś pokrowiec,ale że nasze wyjazdy są w trakcie trwania wakacji to możemy pożyczyć od dzieci w wieku szkolnym choćby worek na kapcie lub uszyć specjalnie do tego celu pokrowiec. 

Po zakupie zestawu garnków Brunner – Academy Inox 8+1 istnieje pewne ryzyko że nasze żony, partnerki, siostry czy tez sąsiadki bedą chciały dokonać zaboru na rzecz posiadania tego zestawu we własnej kuchni. Ja już dostałem takie zapytanie, ale nie będę chytrus i po skończonym okresie wakacyjnym użyczę zestawu do kuchni stacjonarnej/domowej- nadają się do używania na kuchenkach gazowych, elektrycznych, ceramicznych i indukcyjnych. Garnki można myć też w zmywarce.
Czekam tylko na sprzyjającą pogodę,w terenie najlepszy test się odbędzie - pewny jestem wyniku. Garnki sprawdzą się na 100% tylko czy kucharz podoła :) Relację filmową zamieszczę lecz całkiem złośliwie bez efektów smakowo/zapachowych :)

Gotowanie na wyjeździe- nie sama podróżą człowiek żyje, zjeść też od czasu do czasu potrzebuje. komentarze opinie

  • Waldek 2016-05-28 23:27:46

    https://youtu.be/UJZT6R7nVbk to już gotowanie w terenie :)

Dodajesz jako: Zaloguj się