:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Toyota 4Runner - modyfikacje off-road

Toyota 4Runner - modyfikacje off-road

Pewnego zimowego dnia ... Zza gór i rzek, znaczy ogólnie z daleka, bo aż z bratniego wschodniego kraju pojawiła się u mnie TOYOTA.
4RUNNER był zwykłym cywilnym autem, prezentował się przyjemnie z dwóch powodów: silnik 3 TD, dla znawców 1KZ-T oraz bardzo ładna skórzana tapicerka.

Właściciel postawił poprzeczkę wysoko jak na owe czasy, biorąc pod uwagę że było to jakieś 4 lata temu. Szerokie pole manewru pozwoliło wygenerować ostateczny efekt bardzo ciekawie.

- Zderzak stalowy polskiej produkcji UP wspaniale się komponował z wyciągarką BULLFACE.

- Amortyzatory i sprężyny pochodziły z Australii, znana marka DOBINSONS.

- Komplet tulei zawieszenia, klient zażyczył sobie z SUPER PRO.

- Opony Maxxis 33x13.5, kto by nie chciał mieć takich na swoim POTWORZE.

- Zamówione felgi w kolorze białym powodowały spory niepokój (w owym czasie brakowało innych kolorów), lecz kontrast okazał się wspaniałym pomysłem.

- Takie rzeczy jak zabezpieczenie prądowe wyciągarki oraz sterowanie z wnętrza i zewnątrz raczej nikogo nie zdziwią.Przy okazji doprowadziliśmy do stanu normalnej pracy hamulce układ kierowniczy i zawieszenie.
Dla spostrzegawczych napiszę, że pod sworzniem górnego wahacza podłożona została podkładka dystansowa, umożliwiająca normalną pracę zawieszenia nawet przy tak sporym lifcie.

Osłonę podwozia wykonaliśmy z gładkiej blachy aluminiowej o grubości 6 mm. Zaczyna się zaraz pod zderzakiem i sięga za reduktor.

Chociaż zawieszenie było dość twarde, auto prowadziło się bardzo przyjemnie.

Po spotkaniu z tym opisywanym 4Runnerem wpadłem na pewien pomysł związany z 4Runnerem poprzedniej generacji czyli produkowanym do 1989 roku i mam nadzieję iż podzielę się tym z Wami niebawem.

Zibi

Toyota 4Runner - modyfikacje off-road komentarze opinie

 • Paweł 2014-12-19 21:01:56

  Ładna też mam podobna tylko po sporych przejściach:D

 • Wojtek Król 2012-11-02 10:56:37

  rzekłbym "piękności"

 • Ilona Krawczyk 2012-09-05 11:17:56

  piekny samochodzik ja mam tylko Forda Terano z 97 r.tez jest fajnym samochodzikiem

 • henryk bajda 2012-08-28 09:02:00

  Miałem kiedyś 4Runnera fajne autko .

 • Wojtek Stachoń 2012-08-25 00:11:42

  Jak nadmienił Waldek -- robi wrażenie. Ja dopiszę tylko jedną uwagę . Mając coś takiego trzeba pamiętać w pewnych warunkach że działa to jak sanki. zamarznięte koleiny -- pomaga przy wyciąganiu na płaskim, ale na zjazdach dodaje wrażeń. Polecam spróbować. jest jazda. P.S. Waldku wymyśliłem niezły patent ale "cza mi dobrej czaszki" by to dopracować. Jak byś oszlifowal mój pomysł to będzie "COŚ" Zadzwonie.

 • Waldek 2012-08-22 10:40:27

  Gładkie osłony podwozia przy wklejce działają jak przyssawka. Próbowaliśmy kiedyś "wykleić" L200 ->> wyciągarki nie dawały rady. Przy pomocy hiliftów podnieśliśmy samochód do góry->> przy podnoszeniu w pewnym momencie usłyszeliśmy głośne "cmok" Wystające łby od śrub są narażone na ścięcie, chłodzenie też jest słabsze,dużo słabsze. Całość robi imponujące wrażenie->> gratulacje :)

 • Tomek Patrol 2012-08-22 10:08:31

  Ładna robota! Mam pytanko, zawsze się nad tym zastanawiałem. Czy takie szczelne osłony nie wpływają niekorzystnie na chłodzenie silnika, skrzyni biegów, reduktora? Wiadomo, że pełna blacha bez dziur jest praktyczniejsza (mniej syfu się garnie) no i jest też mocnejsza. Ale co z chłodzeniem? Osłony na pewno zmniejszają przepływ powietrza.

Dodajesz jako: Zaloguj się