:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Monstrum od mercedesa - G63 AMG 6x6

Auto terenowe, Monstrum mercedesa - zdjęcie, fotografia

Mercedes-Benz nie tak dawno temu, zaprezentował swój pokazowy model samochodu, którym jest 6-kołowy G 63 AMG 6x6. Z doniesień pochodzących od samego producenta, wynika iż ta wyjątkowa terenówka jest niemal gotowa do produkcji.

Pojazd wyposażony jest w napęd na wszystkie koła, których jest aż sześć, pięć blokad mechanizmów różnicowych, skrzynię wraz z reduktorem, osie portalowe, a także system kontroli ciśnienia, który czuwa nad ogromnymi 37-calowym oponami. Dzięki tej technologii Mercedes G 63 AMG 6x6 pokona praktycznie każde warunki terenowe, nawet najwyższe pustynne wydmy czy górskie skaliste szlaki. Głębokość brodzenia sięga aż 1 m, a jego masa to 3,85 tony.

Mimo wszystko, sama konstrukcja nie jest jakąś technologiczną rewolucją gdyż zbudowano go na bazie niemal wyłącznie opartej o seryjne podzespoły. Co znajdziemy zatem pod maską? Umieszczony jest tam silnik AMG V8 biturbo (544 KM, 760 Nm) wraz z przekładnią automatyczną AMG Speedshift Plus 7G-Tronic. Napęd tylnych osi sprawdzony został w pojazdach przygotowanych dla australijskiej armii, zaś osie portalowe również mają wojskowe korzenie, teraz doczekały się swojej cywilnej wersji.

Mimo wszystko w samochodzie znalazły się części, których nie znajdziemy w fabrycznych samochodach, a są nimi sprężyny śrubowe i amortyzatory dostosowane do 3-osiowego samochodu. Przednia i środkowa oś zostały wyposażone w sztywniejsze sprężyny, zaś tylna - w sprężyny o bardziej miękkich nastawach. Dzięki temu w samochodzie panuje bardzo wysoki komfort jazdy i stabilność w każdych warunkach.

Z zewnątrz pojazd, poza 6 kołami, wyróżnia się prześwitem i wysoką niemal na 2,30 metra karoserią. Znalazła się również charakterystyczna dla AMG osłona chłodnicy, masywny zderzak z trzema wlotami powietrza, pałąk przeciwkapotażowym, osłony nadkoli z włókna. We wnętrzu samochodu można znaleźć 4 indywidualne, wentylowane fotele pokryte wysokogatunkową skórzaną tapicerką z diamentowymi przeszyciami, konsolę środkową wykonaną w części z włókna węglowego oraz podsufitkę z alcantary.

Obecnie zostały zbudowane dwa egzemplarze, które powstały w dziale rozwoju Klasy G w austriackim Graz. Całe losy niskoseryjnej produkcji zostaną rozstrzygnięte po zebraniu opinii podczas prezentacji w Graz.

Sprawdź także: Mercedes G 55 AMG

Monstrum od mercedesa - G63 AMG 6x6 komentarze opinie

  • Bartosz Turzyński 2016-02-18 14:09:42

    Zakochałem się. Czemu nie mam takich pieniędzy żeby sobie kupić to monstrum, bez względu na wszystko. :(

Dodajesz jako: Zaloguj się