:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Dalej niż na Magadan Cię nie ześlą, tak mawiali kiedyś Rosjanie.....

Wyprawy off road - relacje z wypraw, Dalej Magadan ześlą mawiali kiedyś Rosjanie - zdjęcie, fotografia

Dalej niż na Magadan Cię nie ześlą, tak mawiali kiedyś Rosjanie ...


5 lipca 2015 roku dwoma Nissanami Patrolami ruszamy w stronę Rosji.

Naszym celem jest miasto port Magadan. Mamy do przejechania w obie strony ponad 25 tys. km z czego najtrudniejszym odcinkiem będzie ponad 4 tys. km Trasy Kołymskiej.

Jest to droga, którą zaczęto budować z rozkazu Stalina. Budowali ją niestety więźniowie i zesłańcy w tym ok 12 tys. Polaków. Trakt ten nazywany jest też Drogą Kości gdyż ludzie którzy umierali przy budowie zostali w niej pochowani.

Miasto Magadan często nazywane jest wyspą a to dlatego że latem dostać się do niego można właściwie tylko drogą morską, bo droga lądowa to samo błoto poprzecinane niezliczonymi rzekami które w większości trzeba pokonać bez mostów lub po tym co z nich zostało. Inaczej jest zimą, kiedy wszystko skuje mróz. Taką drogę Rosjanie nazywają Zimnikiem.

Jedna z naszych uczestniczek to wnuczka zesłańców w Stepy Kazachstanu. Nasza wyprawa da jej niepowtarzalną okazje odnalezienia i odwiedzenia miejsca zsyłki jej dziadków.

Odwiedzimy tez polską wieś na Syberii - Wierszynę, położona ok. 100 km na północ od Irkucka. Jesteśmy w trakcie pozyskiwania pomocy szkolnych, które chcemy tam zawieść i przekazać szkole.

Naszą załogę tworzy osiem osób mieszkających w rożnych zakątkach Polski. Wcześniej nie wiedzieliśmy nic o naszym istnieniu, połączył nas ten trochę szalony pomysł.

Nasza wyprawa bierze też udział w memoriale „Miej odwagę”, jeśli wygramy będziemy mieli dofinansowanie naszej wyprawy. Więc wszystkich sympatyzujących naszej wyprawie prosimy o zagłosowanie na nasz projekt.

Oto link do naszej strony na FB
https://www.facebook.com/pages/Wyprawa-z-Pi%C4%85tku-do- Magadanu/688291664620671?sk=timeline&ref=page_internal

a tutaj link do memoriału - wyślij SMS - pomóż w organizacji wyprawy :)
http://www.miejodwage.pl/wyprawy.html

jeśli ktoś chce zobaczyć jak wygląda trakt Kołymski niech zajrzy tutaj


W załączenu kilka zdjęć z Syberii znalezionych w sieci

Dalej niż na Magadan Cię nie ześlą, tak mawiali kiedyś Rosjanie..... komentarze opinie

  • Slawek . 2015-03-03 19:22:26

    Szykuje się piękna przygoda, trzymam kciuki! SMS wysłałem, życzę zycięstwa w głosowaniu :)

Dodajesz jako: Zaloguj się