:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Pomoc w wyborze auta terenowego / SUV - miasto / trasa / lekki teren

Dodano: 2018-02-22 15:07:07

• nomad89 2018.03.05 13:55

Witam wszystkich jako że jestem tu nowy.
    Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii, bo w temacie aut terenowych czy nawet SUV\ów jestem totalnie zielony.
    Moje pytanie będzie raczej z innej beczki, jednak liczę na to, że doradzicie mi co i jak, za co z góry dziękuję.

Przymierzam się do kupna samochodu z gatunku terenowy lub SUV.
    Przeznaczenie samochodu jest dosyć niecodzienne, bo:
    autem zamierzam poruszać się głównie po mieście oraz jeździć w długie trasy (ok. 400 km) raz w miesiącu. W teren samochód nie będzie zaglądał za często.
    Dlaczego się zainteresowałem takimi samochodami? Dlatego, że gdy wsiadłem do Jeepa Grand Cherokee II kumpla to zakochałem się w komforcie tego auta, płynności zawieszenia itd.

W związku z powyższym najbardziej zależy mi na:
    - komforcie jazdy (nie chce tłuczenia jak w taczce)
    - małej awaryjności
    - tanich / małych kosztów utrzymania
    - przyzwoitego spalania

Jeśli chodzi o osiągi, to na trasie z reguły jezdzę 140 km/h i więcej mi do szczęścia niepotrzebne.

KWOTA jaką chce przeznaczyć na auto to do 18.000 zł

Siedziałem i przeglądałem oferty i znalazłem kilka typów, które chciałbym abyście mi wybili z głowy :P lub wręcz przeciwnie (przypominam, dopiero raczkuje w temacie takich aut):

- Toyota RAV4 II gen.
    - Nissan X-Trail
    - Honda CR-V II gen
    - Suzuki Grand Vitara II gen
    - Dodge Caliber (chociaż to raczej hatchback zwykły)
    - Hyundai Santa Fe I gen.
    - Mitsubishi Outlander I gen.
    - Nissan Terrano
    - KIA Sportage II gen.
    - Jeep Grand Cherokee II gen.
    - KIA Sorento I gen.
    - Subaru Outback III gen.
    - Mitsubishi Pajero III gen.

Proszę o szczere odpowiedzi, bo wiem, że dla niektórych może to być dobry żart co podałem ale liczę że tak nie będzie.

Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję :)

odpowiedz cytuj
  • heniutek 2018-02-22 22:20:37

Vitara, ew. Pajero. Tylko te dwie opcje przychodzą mi do głowy.

odpowiedz cytuj
  • nomad89 2018-02-22 22:50:39

Czemu akurat te modele?

odpowiedz cytuj
  • heniutek 2018-02-23 07:28:34

Ostatnio miałem przyjemność jeździć wieloma modelami a mnie osobiście te przypadły najbardziej do gustu. Jestem także pragmatykiem, dlatego też kieruję się takimi kwestiami jak chociażby koszty napraw jak i ich trudność.

odpowiedz cytuj
  • nomad89 2018-02-23 08:52:24

A jak z komfortem tych aut? Taczka, czy wygodny samochod?

odpowiedz cytuj
  • heniutek 2018-02-28 14:36:47

Wiesz, nie liczyłbym na nie wiadomo jaki  komfort, jednakże da się i dłuższe trasy przetrwać. Jak gdzieś dalej jeżdżę to biorę typową osobówkę.

odpowiedz cytuj
  • dareno 2018-09-03 08:45:50

Polecam mojego Nissana: https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-pathfinder-nissan-pathfinder-r50-v6-bonus-warto-doinwestowany-ID6B7wCc.html

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wterenie.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o. z siedzibą w Warszawa 02-761, Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"