:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

jakie opony w teren?

Dodano: 2018-03-11 18:45:04
Tagi: Opony
Samochody: Jeep Grand Cherokee

Witam,Od około miesiąca jestem posiadaczem Jeepa grand Cherokee z 2002r. W mojej okolicy jest gdzie pojeździć wiec, że lody puściły wybrałem się w teren i ledwo wróciłem z tego błotka.Na aucie mam założone roczne opony zimowe wzmacniane, tak kupiłem i nie dają rady. Jakie opony wybrać pod teren?
odpowiedz cytuj
jawaldek dodano: 2018-03-13 21:07:21
MT-ki gdy błoto i kamienie . 80% teren , 20% czarne czy w inny sposób utwardzone. Na piasku szybko się wkopują, na trawersach trawiastych średnio trzymają. Na mokrym asfalcie śliskie niczym , no prawie, na lodowisku ;)
AT-ki 50% teren 50% utwardzone. W błocie szybko, w porównaniu do MT, się zakleją. Dość dobre warunki trakcyjne, poślizg, na czarnym. Na trawersach fajnie trzymają, w piasku tak szybko nie zakopiesz.
Zimówki super trzymają na trawersach jak i w piasku.
Ale wiele zależy jednak od siły z jaką naciskasz pedał gazu :) 40% powodzenia w terenie to opony, 40% technika jazdy, 18% to kierowca :) wraz z możliwościami samochodu->> dobór odpowiedniego biegu->> np :) 2% odpowiednie wyposażenie samochodu :)
odpowiedz cytuj

1 ... 1