:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Jaki samochód ???

Dodano: 2015-02-28 21:11:23

• dawidforum 2015-02-28 21:11:23

Witam ! Jeszcze przed wiosną chcę kupić auto terenowe, które będę mógł przystosować jako auto wyprawowe. Zależy mi na tym, żeby auto było dość komfortowe na długich trasach, w miarę dobrze wyciszone oraz z wysokimi fotelami (tzn żeby się siedziało wysoko). Dobrze by było żeby spalanie na tresie nie przekraczało 11 litrów najlepiej ropy. Wiadomo, że muszę z tego powodu zrezygnować z koników mechanicznych ale coś za coś. Auto może być zarówno z manualną skrzynią biegów jak i z automatyczną z lekkim wskazaniem na automat. Do samochodu chciałbym zabierać dodatkowych pasażerów, czyli łącznie z kierowcą 4 osoby. Chciałbym też, aby auto miało możliwość zamontowania na dachu dużego (140 cm x 200 cm) namiotu dachowego.  Trasy jakie mnie na początek interesują to Czarnogóra, Rumunia, Bułgaria, Albania, Turcja i tym podobne.  Oczywiście zależy mi wobec powyższego również na tym, żeby samochód był dość waleczny (po modyfikacjach zawieszenia) w terenie tak, aby bez problemu poradził sobie na bezdrożach. No i dobrze by było aby silnik należał do tych mniej awaryjnych - całkiem bezawaryjnych to raczej nie ma    Proszę o podpowiedz jakie konkretnie auto spełniało by moje wymagania  ? Budżet jaki zakładam na taki samochód (bez modyfikacji) to ok 40 - 50 tyś złotych.  Jeśli ciężko by było w tych pieniądzach znaleźć odpowiedni model auta to rozważam również zakup pojazdu spełniającego w/w warunki ale z większym spalaniem ropy na trasie - tzn z większym silnikiem.  Z góry dziękuję za sugestie wszelakie i pozdrawiam serdecznie  Dawid

odpowiedz cytuj
  • buby1 2015-03-01 11:11:38

z takim budżetem to spokojnie można iść na zakupy,ale po pierwsze pojeździj po komisach i zobacz w czym ci będzie wygodnie,  a tu co opisujesz to mam trzy typy 1)TERANO II, 2)PATROL ,3) DISCOVERY i taki mały cichy mój wielbiciel MUSSO

odpowiedz cytuj
  • knutt 2015-03-03 04:57:11

Witam.patrol y60,y61 najlepiej swap bmw ale oryginal ze zdrwym motorem tez bryka ,wszlkie piecioosobowe pick-up typu hilux -robilem takie auto dla klienta i jest ok ,terano 1(trudno znalezdz adne ,ale sa) terrano 2, rocky jezeli ekipa 2-osobowa teraz robie takie auto na wyprwy.esli jestes mlodym hardcorem suza vita long . robie roczniek 30 aut na wypawy i z doswiadczenia wiem ze oijac trza landki ,range,(rdza,brak mocy,lama sie budy),gele Ciezkie,malo popularne,drogie)toyki (drogie ,przereklamowane),wszelkie suv inne banany ,ameryki(paliwozerne,w wielu regionach swiata zle odbirane ,no i brak czesci)jak masz ochote zadzwon posciemnmy tel.784 834 994 jerzy

odpowiedz cytuj
  • jawaldek 2015-03-03 07:22:47

No całkiem ciekawy i zasobny masz budżet pozwalający na wiele :) Każda pliszka swój ogonek chwali ale od Patrola to raczej z daleka (awaryjność głowicy->> rozpętam burzę :)  ) i nie słuchaj o przekładce silnika na BMW bo to koszt +/- 40tyś. Na tak długie wyprawy szukaj samochodu popularnego czyli Land Rover, Toyota choćby z racji łatwości dostępu do części. Np w Rumunii popularne są Mitsubishi krótkie 3-y drzwiowe, w Albanii masz od zatrzęsienia Land Rover-ów. Spalanie z pełną załogą + bagażnik dachowy + bambetle potrzebne na wyjazd->> 11 l utopia :) Wiele zależy od jakości paliwa w danym kraju: Rumunia jak do naszego Miśka super (12l), Albania ->> spalanie podskoczyło do 15 l. Ale też i nasz Misiek ->> Mitsubishi Pajero 2,8 TDI 1995 w automacie jest ostro dociążony, oj ostro :) ->> Ze wszystkim i pełnymi zbiornikami różnymi, DMC (2720kg) przekroczone ponad 3 T :) ->> ważenie wyjazdowe. Samochód terenowy nie służy raczej do ścigania a do krajoznawczej podróży. Jak już zakupisz samochód nie daj ponieść się rozrzutnej fantazji i nie montuj wszystkiego co popadnie->> dot wyposażenia turystycznego->> przepytaj, wypytaj co się przydaje w 100% a co użyjesz raz na cały wyjazd :) Zobacz jak sam własnoręcznie przerobiłem naszego Miśka do długich turystycznych wyjazdów. Tak na marginesie jedziemy w te wakacje, takie są plany, ->> Rumunia-> Bułgaria-> Macedonia -> Grecja lub Turcja. Oglądając moje modyfikacje nie dziw się że z filmu na film czyt. z wyjazdu na wyjazd coś się zmienia. Dążąc do doskonałości ;) tak już mam :) Tu znajdziesz, oczywiście z grubsza opisy http://mudmania4x4.com.pl/   a tutaj filmy https://www.youtube.com/user/mudmania4x4?feature=mhee  Informacyjnie to jeździmy tylko we dwoje bo dzieci z wapniakami już się nudziły :)  ;) A i namawiał bym Cię na Mitsubishi Pajero II ->> ciężko jest znaleźć dobry egzemplarz ale....może.....anglik i przekładka kierownicy :)  Powodzenia i ewentualnie do zobaczenia na trasie :) Służę też radą :)

odpowiedz cytuj
  • betlin 2015-03-03 16:05:23

WitamZ tymi głowicami w Patrolu to bym jakoś bardzo nie demonizował. Miałem Y60, przez cztery lata bawiłem się w imprezy przeprawowe, szybkościowe itp i problemów nie było. Nawet jak raz wywaliło mi wąż z bloku silnika i cały płyn zniknął w kilka sekund a ja jeszcze ponad sto metrów jechałem w zasadzie bez chłodzenia nie uszkodziło głowicy.Jak się dba o chłodzenie to 2.8 spokojnie daje radę, gorzej w Y61 z silnikami 3,0.Z własnego doświadczenia wyjazdowego mogę polecić Toyotę J95 Prado 3,0 TD którą używam do wakacyjnych wyjazdów od pięciu lat. Auto wygodne, pakowne (jeździmy z dwójką dzieciaków) i jak dotąd niezawodne.W kilku wyjazdach była z nami rodzinka Discovery 3 i w zasadzie poza jedną większą usterką nic się z tym autem nie działo. Ogólnie dawało radę - choć ja osobiście bym go nie kupił ale tylko dlatego że landryny do mnie nie przemawiają.Pajero II jak najbardziej, Toyota 80, 120, 100.Musisz podjechać do komisu, znajomych i pooglądać, przejechać się i zobaczyć które najbardziej Ci leży.A potem szukać rokującego i nie zajechanego auta.Tu również trochę o naszych wycieczkach: http://www.4x4pila.kadan.pl/relacje.php Pozdr

odpowiedz cytuj
  • piotr5524 2015-03-03 20:58:06

WitamJak masz problem z wyborem to podjedz nawet na 1 dzien na mała imprezke niestety dopiero pod koniec kwietnia to sprubujesz jazdy w terenie nie tylko trasami turystycznymi,(patrol y60nawara,może terrano).patrz na post od bieszczad po pogórze [email protected]

odpowiedz cytuj
  • mjrprzepiorka 2015-03-08 20:13:14

Czesc . Ja osobiscie preferuje markę Land Rover . Jeżdze Disco I i Disco II wczesniej Defender , a jeszcze wcześniej Gaz , krotkie epizody z Patrolami Y 60 i y61 4,2d, Pinzgauer . Jeżeli chodzi o samochód o który pytasz LR Discovery 3 jest to bardzo fajny pojazd , wbrew pozorom bardzo dzielny terenowo ( nie mowie to o extrem) . Bardzo fajna baza pod wyprawówkę pod warunkiem że trafisz na zadbany egzemplarz . Znajomy kupił i jestem pod wrażeniem mozliwosci tego samochodu . Jedyny bardzo duży minus to ceny ewentualnych napraw . Jest to auto bardzo skomplikowane elektronicznie ( choć dostępne sa kompy diagnostyczne ktore ułatwiają życie z tym samochodem). Bardzo istotne jest to że używane modele zazwyczaj maja przejechana bardzo duze stany kilometrazowe a to wiąże sie z koniecznoscia napraw. Jesli chodzi o wyprawy to moje skromne zdanie jest takie ze najlepiej miec pojazd zblizony do standartu , a nie z przekladanymi silnikami ,mostami , reduktorami ( to wyklucza łatwosc ewentualnych napraw ). Jeżdze troche po świecie i zauwazyłem jedna istotna rzecz jesli chcesz poruszac sie tylko po Europie to nie ma zadnego problemu ale juz na przykład Afryka jest specyficzna. Jesli chodzi o japonskie konstrukcje tam wystepuja inne silniki niz w europie (podyktowane jest to brakiem restrykcji emisji spalin )np : praktycznie nie spotykane silniki Patrola 2,8 i 3,0 podobnie jest z Toyotami. Reasumując każde auto dobre pod warunkiem że jest w dobrym stanie technicznym .

odpowiedz cytuj
  • jogin 2019-01-04 21:13:23

Ze swojej strony mogę polecić Ci Mini Coopera. Świetny samochód, w sam raz do jazdy po mieście - kupiłem go w Bawarii Motors Mini w Warszawie i już podczas jazdy próbnej poczułem, że to ten!

odpowiedz cytuj
  • maciej90 2019-03-07 10:49:40

Ja polecam kupić nowy samochód. Sama jeżdżę Oplem, ktory został kupiony w salonie http://opel.autocenter.krakow.pl/  i mam porównanie z tym, jak wcześniej jeździłam używanymi - w zasadzie to nie ma co porównywać. Nawet jesli ktoś dysponuje mniejszą gotowką, zawsze można skorzystać programów finansowania, które może przedstawić salon. Ale to wszystko kwestia indywidualna oczywiście i każdy wybiera według siebie.

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wterenie.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o. z siedzibą w Warszawa 02-761, Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"