:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

jaka wyciągarka do vitary?

Dodano: 2013-02-02 17:56:25

Witam forumowiczów!Jaką wyciągarkę byście mi polecili do długiej vitary? Wystarczy 8000 LBS? Większej chyba nie ma potrzeby pakować? Chcę zaoszczędzić na wadze, lina też pójdzie pewnie syntetyczna.Jaką markę wyciągarki polecacie?Dzięki za info! ;-)
odpowiedz cytuj
jawaldek dodano: 2013-02-02 20:30:47
Pamiętaj o jednej sprawie->> siła uciągu wyciągarki podana jest na pierwszym zwoju na bębnie, potem co zwój spada. Przelicznik dla wyciągarki 1,5 x masa samochodu ale... jeśli do turystycznego zastosowania to wystarczy lecz do ciężkiego terenu->> czytaj głęboka wklejka to może być za mało więc wtedy lepiej jest 2x masa samochodu, lub umiejętnie posługiwać się bloczkiem. Trzeba pamiętać o ewentualnej masie bagaży.8000LBS = 3628.74kG.  http://www.gometal.com/pInc/lask.htmlW dzisiejszych czasach to 80% sprzętu jest składane tam gdzie dużo ryżu rośnie ;) Kupuj w sklepie co oferuje też serwis, i to faktycznie oferuje. Linę syntetyczną jak najbardziej polecam bo po za ceną :/ to ma same plusy. Kupując wyciągarkę musimy zwrócić uwagę na ostatnie (3,4) zwoje (które najczęściej pracują) ->> rzadko zdarza się abyśmy rozwijali całe 30m liny. Ale tu już jakiś wzór z fizyki by się przydał na wyliczenie ;) Z czystym sumieniem mogę polecić  http://escape4x4.pl/kategoria/wyciagarki-xtr  tylko ewentualna odległość może być problemem ;)
odpowiedz cytuj
wytrych dodano: 2013-02-03 08:57:08
dziękuje jawaldek, odległość nie ma chyba nic do rzeczy bo sprzedają wysyłkowonajlepsze jest to, że okazuje się, że 8000 i 12000 ważą tyle samo ;-) więc chyba jednak pomyślę o 12000. cena też się mocno nie zmieniamuszę zmieniać zderzak na stalowy, żeby instalować wyciągarkę? dałoby się wpasować ją jakoś w fabryczny?
odpowiedz cytuj
jawaldek dodano: 2013-02-03 10:06:55
muszę zmieniać zderzak na stalowy, żeby instalować wyciągarkę? dałoby się wpasować ją jakoś w fabryczny?Wyciągarkę nie montujesz do zderzaka a do, Vitarka jest na ramie-bo nie wiem, napiszę ogólnie podwozia. Sa specjalne gotowe płyty montażowe z przeznaczeniem do danego samochodu. Fabryczny zderzak jednak będziesz musiał lekko pod-rzeźbić. Dzwoniąc do tego namiaru można się lekko targować, choćby dorzucenia w cenie zblocza->> może być przydatne. Chyba będziesz musiał zmienić też przednie zawieszenie ale..... poczekaj z tym jak już wszystko,np bagażnik a na nim hi-lift, zawiesisz na samochodzie. Namawiam na "Lovelsa" ->> australijska firma, też tam gdzie wyciągarki. Szykujesz z codziennym użytkowaniem  pod turystykę, wyprawówkę, przeprawówkę  bo chyba nie błoto po dach ?? ;)
odpowiedz cytuj
jawaldek dodano: 2013-02-04 13:01:36
Nie bez kozery zapytałem do czego wyciągarka bo jak zobaczyłem ile jest rzeźbienia to może lepiej jest zastosować/przemyśleć zakup innego sprzętu do wyciągania np hi-lift, kirfor lub kotwica pasowa. W każdym z tych wypadków zero przeróbek, no może pewniejsze uchwyty (fabryczne mogą być za słabe) a robią w terenie, tyle że więcej czasu potrzeba na wyciągniecie się z opresji.
odpowiedz cytuj
knutt dodano: 2013-02-05 09:24:04
BRAWO ,BRAWO. KAZDY POLAK  MECHANIKIEM ,KAZDY POLAK LEKARZEM .A RESZTA SLUCHA BZDUR I LYKA TO JAK PELIKAN .PO PIERWSZE PAMIETAJ ZE KAZDA UZYWKA FIRMOWA  JEST LEPSZA NIZ  CHINCZYK,PO DRUGIE MECHANIKA WYCIAGARKI NIE STANOWI PROBLEMU DLA PRZECIETNEGO MAJSTERKOWICZA,PO TRZECIE NIE KUPUJ GOTOWEJ PLYTY SA DROGIE JAK CHOLERA,  RZADKO PASUJA ,WYMAGAJA PODOBNEGO WKLADU PRACY I NIE SA GWARANTEM SUKCESU.WAGI I UCIAGI MOZESZ REGULOWAC LINAMI I ZBLOCZAMI ,NIE KUPUJ SYNTETYKA ,PRZEREKLAMOWANY ,RZECZYWISCIE LEKKI ALE  PEKA NA KAZDYM KANCIE  TESTOWALISMY .A JESLI JUZ KONIECZNIE TO KUP SYNTEZE W SKLEPIE ZEGLASKIM MASZ  DOWOLNE GRUBOSCI I KUPUJESZ Z METRA ZA GRUSZKI ,JAKOSC SPRAWDZONA .I NA KONIEC OKRESL DO JKIEGO UZYTKOWANIA POTRZEBUJESZ WINCHA BO NP KOLEGA PRZEJECHAL TESTOWO CALE BIESZCZADY NA DRAGONIE PRZENOSNYM 5000LBS LAND ROVEREM .KOSZT 600PLN I OGROMNA UNIWERSALNOSC I LATWOSC UZYTKOWANIA ,JEZELI JEZDZISZ OSTRZEJ TO POTRZEBUJESZ OK 4TON ELEKTRYK JAK EKSTREM TO MECHANIK. JAK BEDZIESZ MIAL PYTANIA  OSZCZEGOLY  ODPISZE MONTAZOWE  ROWNIEZ . I PAMIETAJ NADWYMIAROWANIE JEST BEZ SENSU PO KIEGO CZORTA MOTOWAC PLYTE 10 JAK NAJGRUSZY ELEMENT RAMY TO 0,3????????????
odpowiedz cytuj
jawaldek dodano: 2013-02-05 13:50:26
Wyłącz klawisz "CAPS LOCK" bo krzyczysz ;) Co do lin kupowanych w sklepach zeglarskich czy też wspinaczkowych to jest jeden mały myk-->> rozciągają się co w zasadzie może być pomocne bo zadziała jako kinetyk tylko dla "obserwujących" jest denerwujące->> pęknie czy nie pęknie :) Tanie są, to fakt. Można też na wyciągarkę nawinąć kupowane na metry taśmy do zabezpieczenia transportowanych ładunków->> TIR. Widziałem w akcji oba "przypadki". Z przecieraniem liny syntetycznej też nie jest tak do końca-->> zakładasz na linę specjalnie produkowane "skarpetki" lub wąż strażacki->> ten najmniejszej średnicy i jest zabezpieczenie. Po za ceną wszystko przemawia za liną syntetyczną, choć by fakt większej wytrzymałości niż stalowa, łatwości naprawy jak się zerwie,bezpieczeństwa przy zrywaniu, nie kaleczenia rąk, wagi. Płyta do montażu wyciągarki czy to kupna czy też robiona musi być. Rodzaj wyciagarki jest uwarunkowany jaki teren będzie pokonywany-->> za wyciągarkę może tez robić pas do zabezpieczenia ładunku np taki jaki jest używany w TIR-ach. Wszystko zależy od rodzaju wklejki jak i pomysłowości kierowcy :) "BRAWO ,BRAWO. KAZDY POLAK  MECHANIKIEM ,KAZDY POLAK LEKARZEM"->>> zostałem mianowany mechanikiem i lekarzem :))))
odpowiedz cytuj
jawaldek dodano: 2013-02-09 09:36:30
Jeszcze o linach->> nie dawało mi to spokoju http://zeglarskitorun.pl/product.php?id_product=601    siła zrywania 1950kGWspinaczkowehttp://www.rockice.pl/Produkt/tendon-st12-tendon-st12-static-lina-srednica-12-mm?i=1&c=1483  wytrzymałość na rozciąganie/zrywanie 38kN ( 3800kG) to ciekawa sprawa ale "Wydłużenie (50-150 kg) - 3,8 %" na ile się rozciągnie przy masie samochodu, tylko masie 2T ?? Zakładając że przy 150kG -> 3,8% to przy 2000kG ->> 76%Transportowe pasy ściągające  http://www.uchwyt.com.pl/mocowanie_ladunku.html  szczególnie tabelka.Tak więc czy warto jest poprawiać "naturę" i dać ciała będąc w terenie i mając zamontowany jakiś wynalazek ??? Tak jak wcześniej napisałem widziałem w akcji i linę wspinaczkową i taśmę z mizernym skutkiem :)
odpowiedz cytuj
zibi dodano: 2013-02-09 23:33:10
Najlepiej kierować się prostą logiką . Jeżeli coś jest do czegoś i są na to środki to w jakim celu wyważać drzwi jeżeli można sobie przy tym zrobić kukę .    
odpowiedz cytuj
zibi dodano: 2013-02-09 23:39:46
Poruszony temat wyciągarki używanej markowej . Przerabiałem to wiele razy ktoś kupił bo była super cena , przy przeglądzie wyjdzie że trzeba wymienić kilka elementów i nagle rachunek rakietowym tempem rośnie do czterech cyfr .A za cztery cyfry w tej chwili można nabyć całkiem niezłego chinczyka będzie nowy i z gwarancją . (W..N) też jest produkowany w  CHRL     
odpowiedz cytuj
Kamil87 dodano: 2016-03-04 19:56:46
A co powiecie o tej wyciągarce ? Szukam, czytam, przeglądam i nadal nie mogę się zdecydować...
odpowiedz cytuj