:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Zachodniopomorskie Mistrzostwa Off-Road w Bobolicach

Rajdy terenowe i przeprawy 4x4, Zachodniopomorskie Mistrzostwa Bobolicach - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • Zachodniopomorskie Mistrzostwa Off-Road fot. Seweryn Panek
    Zachodniopomorskie Mis...
  • Zachodniopomorskie Mistrzostwa Off-Road fot. Seweryn Panek
    Zachodniopomorskie Mis...

Zachodniopomorskie Mistrzostwa Off-Road w Bobolicach, 14-15 listopada 2014


Informacja prasowa Katowice, 10 października 2014 r.

Po Wyczynowych Mistrzostwach Off-Road i Wschodnich Mistrzostwach Off-Road, przyszła kolej na trzecią imprezę z tej serii. Tym razem organizatorzy zapraszają na Zachodniopomorskie Mistrzostwa Off-Road do Bobolic. Rajd odbędzie się w dniach 14-15 listopada.

Pierwsze były Wyczynowe Mistrzostwa Off-Road, które odbyły się w czerwcu w Górach Sowich. Zawodnicy rywalizowali w pięciu klasach – jednej przeznaczonej dla quadów, jednej turystycznej dla aut seryjnych, klasie Wyczyn dla aut bez wyciągarek i dwóch klasach Extreme, dla pojazdów z wyciągarkami mechanicznymi i elektrycznymi.
Jadąc po wyznaczonej przez organizatora trasie, uczestnicy mieli za zadanie zdobyć jak najwięcej pieczątek, które umieszczone były w trudnych sekcjach, które miały przeprawowy charakter. Oczywiście inną trasę mieli zawodnicy z klas Extreme, inną z Turystyka.

Impreza cieszyła się dużym powodzeniem i dlatego w sierpniu w podlaskiej Sokółce odbyły się Wschodnie Mistrzostwa Off-Road. Zasady były te same, tylko charakter trasy był inny – zamiast gór były przeprawy przez bagna i wodę. Na listopad zaplanowano drugą edycję Wyczynowych Mistrzostw Off-Road w Górach Sowich.

W połowie listopada odbędzie się kolejna impreza oparta na tej formule. Zachodniopomorskie Mistrzostwa Off-Road rozpoczną się 14 listopada, od czterogodzinnego etapu nocnego. Drugiego dnia zawodów zawodnicy będą mieli 8 godzin na zebranie maksymalnej ilości pieczątek. W przypadku gdy więcej załóg zdobędzie tyle samo pieczątek, o wyniku rozstrzygnie odcinek z pomiarem czasu.

Bazą rajdu będą Bobolice – miejsce znane sympatykom rajdów przeprawowych. To tu odbywają się takie kultowe imprezy jak Bobek Trophy czy I edycja tegorocznego Poland Trophy. Bagna, pływające trawniki, trawersy – zawodnicy mogą spodziewać się ciekawych wyzwań, choć ze względu na porę roku, zabraknie głębokich przepraw przez wodę.
Więcej informacji wkrótce na stronie www.zachodni-offroad.pl


***

Kontakt:
MACIEJ RACHTAN
[email protected]
tel. 519 333 442

Zachodniopomorskie Mistrzostwa Off-Road w Bobolicach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się