:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Właściwy moment na wymianę opon

Opony, Właściwy moment wymianę - zdjęcie, fotografia

Właściciele jednośladów, których można coraz częściej spotkać na naszych drogach, również nie omija dylemat związany z doborem odpowiednich opon

Właścicieli jednośladów, których można coraz częściej spotkać na naszych drogach, również nie omija dylemat związany z doborem odpowiednich opon. Podstawowym kryterium niezmiennie pozostaje bezpieczeństwo i komfort jazdy. Jak jednak je zapewnić w zależności od rodzaju motocykla oraz stylu jazdy, który preferuje dany kierowca? Producenci nadążają za rosnącymi wymaganiami odbiorców i oferują dziś opony motocyklowe do wszystkich modeli motocykli, na każde drogi. Niezmiennie, od lat, najpopularniejsze są opony turystyczne, najbardziej uniwersalne, które radzą sobie doskonale zarówno na miejskich drogach, jak i podczas wypadu za miasto. Można powiedzieć, iż są one kompromisem pomiędzy oponami, które stosuje się na co dzień, a tymi typowo sportowymi. Ich niewątpliwą zaletą jest komfort jazdy. Zdaniem wielu kierowców często okazują się jednak nietrwałe i potrafią zużyć się w ciągu zaledwie kilku dni intensywniejszej jazdy. Opony typu chopper lub cruiser powstały z kolei z myślą o właścicielach tego typu pojazdów, którzy zazwyczaj pokonują długie dystanse i dla których najważniejszym czynnikiem jest wygoda podczas jazdy. Ich atutem jest także efektowny wygląd. Fanom mocniejszych wrażeń producenci proponują opony sportowe, które przede wszystkim gwarantują szybką jazdę oraz dobrą przyczepność. Warto jednak pamiętać, iż nie odprowadzają one wody tak dobrze – to istotny argument zwłaszcza dla motocyklistów, którzy rozważają zastosowanie opon sportowych do jazdy po mieście. Coraz większa grupa fanów offroad’u przyczyniła się do stworzenia dodatkowych kategorii opon, właśnie typu offroad, adresowanych do fanów tego sportu. Takie opony doskonale sprawdzają się na nieutwardzonych drogach i są bardzo odporne na zużycie., Wyróżniamy wśród nich zarówno opony dętkowe i bezdętkowe, z kostką lub bez kostki, a także z różnymi wzorami bieżnika.

Właściwy moment na wymianę opon komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się