:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Opony zimowe – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Firmy, Opony zimowe wszystko musisz wiedzieć - zdjęcie, fotografia

Opony zimowe – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Gdy zmienisz w swoim aucie stare, wyjeżdżone opony na nowe, dobrej jakości opony zimowe, poczujesz nieopisany wzrost komfortu jazdy. Mało tego, wysokiej jakości opony zimowe praktycznie w żadnym aspekcie nie ustępują oponom całorocznym w sytuacjach awaryjnych na suchej nawierzchni lub w warunkach deszczowych. Oczywiście nie musimy chyba dodawać, że gdy na drodze leży śnieg lub pokrywa lodowa, żadne opony nie sprawdzają się tak dobrze, jak opony zimowe.

Dobre także na mokre nawierzchnie bez śniegu przy niskich temperaturach

Na drogach, na których panują takie warunki, opony zimowe sprawują się prawie tak samo dobrze jak opony całoroczne. Wynika to z faktu, że guma użyta do produkcji bieżnika w oponach zimowych została zaprojektowana w taki sposób, aby nieco się rozciągać, gdy temperatura spadnie poniżej 5 stopni Celsjusza.
Wraz ze spadkiem temperatury guma traci swoje podstawowe cechy: sprężystość i giętkość. W oponach zimowy stosuje się z kolei taki rodzaj gumy, który w niskich temperaturach pozostaje miękki, dzięki czemu bieżnik może odpowiednio reagować.
Ma to także drugą stronę. Gdy temperatura rośnie, bieżnik zastosowany w oponach zimowych bardzo szybko się zużywa. Dlatego wiosną lub latem opony zimowe spisują się znacznie gorzej od opon letnich lub całorocznych.

Sięgaj po opony zimowe wysokiej jakości

Kupując opony zimowe powinniśmy wybierać ogumienie najwyższej jakości. Wielu fachowców skłania się przede wszystkim ku trzem markom: Bridgestone, Michelin oraz Continental. Wynika to głównie z tego, że to właśnie te firmy wydają największe środki na badania oraz zatrudniają najlepszych fachowców.

Kiedy zakładać i zdejmować opony zimowe

Pomimo, że jakość bieżników w oponach zimowych znacznie się poprawiła w ostatnich latach, używanie ich w ciepłych miesiącach nie jest dobrym pomysłem. Kiedy więc warto zmienić opony na zimowe?
Gdy temperatura powietrza spada poniżej 5 stopni Celsjusza i utrzymuje się przez dłuższy czas. Gdy temperatura sięga zera, a jeszcze tego nie zrobiłeś, powinieneś potraktować to jako priorytet. A co ze zdejmowaniem? Dokładnie odwrotnie. Gdy temperatura jest wyższa od pięciu stopni śmiało możesz zakładać opony letnie.
 

Opony zimowe – wszystko co musisz o nich wiedzieć komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się