:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Jakie akcesoria warto wozić w bagażniku?

Firmy, Jakie akcesoria warto wozić bagażniku - zdjęcie, fotografia

Człowiek powinien być przygotowany na różne ewentualności, zwłaszcza gdy podróżuje samochodem. Kto wie, co zdarzy się w trasie? Nigdy nie możemy być tego pewni, więc lepiej wcześniej się zabezpieczyć. O czym pamiętać? Co powinniśmy zawsze ze sobą wozić?

Absolutne minimum

Jeśli nie jeździmy w dalekie trasy, a auta używamy co najwyżej od czasu do czasu, na przykład, by podjechać na zakupy do pobliskiego marketu, nie musimy zbytnio przejmować się tym zagadnieniem. Wiadomo, że w każdym samochodzie, niezależnie od tego, jak często jest używany, muszą się znaleźć takie akcesoria, jak koło zapasowe, trójkąt ostrzegawczy, kamizelka odblaskowa i… właściwie to wszystko (traktuje też o tym artykuł pt. Awaria na drodze, do którego przeczytania serdecznie zachęcamy).

To jednak absolutne minimum, ale jak auto służy nam do załatwiania wielu spraw, a i nierzadko jeździmy nim poza miasto, musimy być bardziej “uzbrojeni”.

Bardzo ważna linka - holownicza

Zajmuje mało miejsca, a może naprawdę pomóc w kryzysowej sytuacji, gdy nasze auto stanie i nie będzie chciało jechać dalej. Dzięki linie sami sobie poradzimy z problemem, bo bez wzywania pomocy drogowej, będziemy mogli przetransportować auto do warsztatu. Oczywiście, żeby było to możliwe, musimy znaleźć kierowcę, który nam w tym pomoże.

O lince musi pamiętać każdy, nawet osoba, która ma nowy, prosto z salonu, samochód. Zdarzają się różne usterki, wady produkcyjne, niespodziewane awarie, jakich nie da się po prostu przewidzieć. Tym bardziej powinni o tym pomyśleć posiadacze starszych pojazdów, które najlepsze lata mają już za sobą i mogą zaniemóc w każdej chwili.

Kable do akumulatora - koniecznie długie i solidne

Czasem nie jest tak źle, że musimy holować samochód lub co gorsza - wzywać pomoc drogową, bo wystarczą kable do akumulatora. Żeby jednak faktycznie się sprawdziły, warto - tak jak napisaliśmy powyżej - wybierać kable długie, aby możliwe było podłączenie pojazdów, które niekoniecznie są zwrócone przodem do siebie. Niestety, miedź jest droga, a producenci starają się zaoszczędzić, więc przeważnie w sprzedaży są cienkie i krótkie modele. Zwracajmy na to uwagę.

Bardzo istotne zapasowe bezpieczniki i żarówki

Jedziemy spokojnie przez noc i nic nie zapowiada nieszczęścia. Światła oświetlają nam drogę, pogoda sprzyja i myślimy sobie, że już niedługo będziemy w domu. Aż tu nagle spala się żarówka. Stoimy w szczerym polu i nie wiemy, co robić. Nerwowo przeszukujemy bagażnik, czy nie ostały nam się tam zapasowe żarówki. Niestety, nic nie ma.

Nikomu nie życzymy takiego scenariusza, ale jak to w życiu bywa - wszystko może się zdarzyć, nawet taka sytuacja. Aby jej zapobiec, pamiętajmy, aby zawsze wozić zapasowe bezpieczniki i żarówki, bo właśnie mogą przydać się w takim najmniej spodziewanym momencie.

Tutaj jednak uwaga: to, co w starych autach wydaje się banalnie proste, w nowych już takie nie jest. Niestety, często nowoczesne pojazdy są tak skonstruowane, aby nawet samemu nie wykonać najmniejszej naprawy. Tak niekiedy jest nawet z wymianą żarówki, gdyż zanim to zrobimy, musimy niejednokrotnie zdemontować koło czy inne elementy sąsiadujące z reflektorem. Warto więc przed ruszeniem w dalszą trasę, to sprawdzić, najlepiej studiując instrukcję obsługi auta.

Co jest dodatkowo ważne?

Wymienione powyżej elementy to razem z kołem zapasowym, kamizelką odblaskową i trójkątem ostrzegawczym, absolutna podstawa. Poza nimi warto jednak mieć w bagażniku też:

  • Smar penetrujący, który można kupić na każdej stacji paliw. Przydaje się zawsze wtedy, gdy w samochodzie coś zaczyna szwankować, przestać się “ruszać”. Smarem możemy sobie szybko z tym poradzić;
  • Pompka do opon, bo co z tego, że mamy zapasowe koło w bagażniku, jak… nie ma ono dostatecznej ilości powietrza. Tak się niestety może zdarzyć, bo “zapasówki” nie sprawdza się często;
  • Rękawice, które nie tylko ochronią dłonie przed otarciami skóry (gdy np. zmieniamy koło), ale i praca z nimi będzie bardziej komfortowa;
  • Zapas płynu do szyb - to szczególnie ważne zimą i jesienią, gdy jeździmy w tym okresie w długie trasy. Pogoda jest kapryśna, szyby brudzą się bardzo szybko, a więc i płyn znika błyskawicznie. Zanim więc uzupełnimy go na stacji, warto mieć zapasową butelką w bagażniku.

Jak widać, jest kilka akcesoriów, które trzeba wozić w bagażniku, we wszystkie warto się zaopatrzyć. Na stronie moje-auto.pl możemy poznać tego rodzaju produkty i ocenić, czy nam odpowiadają, czy szukamy czegoś innego. Jedne trochę ważniejsze od drugich, ale wszystkie warto zawsze mieć w samochodzie.

Jakie akcesoria warto wozić w bagażniku? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się