:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Czym zabezpieczyć podwozie samochodu?

Auto terenowe, zabezpieczyć podwozie samochodu - zdjęcie, fotografia

Cztery kroki zabezpieczenia

Bo to właśnie z czterech etapów składa się zabezpieczenie podwozie, które postaramy się wyjaśnić krok po kroku.

Krok I - Na początek samochód zostaje rozebrany z nadkoli, a także wszelkiego rodzaju osłon. Podwozie musi zostać poprawnie zabezpieczone pod względem antykorozyjnym. W tym celu należy je dokładnie umyć.

Krok II -  To szczegółowe oględziny stanu podwozia. Specjaliści dokładnie sprawdzają, czy samochód nie posiada ubytków, oraz wszelkich ognisk korozji. To rozmiar ewentualnych ogniw korozji decyduje o tym jakim sposobem najlepiej jest dokonać zabezpieczenia.

Krok III – W momencie, gdy podwozie jest wolne od rdzy, zabezpieczone zostaje nadwozie przed skutkami tak zwanego zapylenia. Zabezpieczenie nadwozia jest bardzo ważne. Jego brak może spowodować  powstanie trudnej do usunięcia warstwy środka konserwującego. Daje to tym samym gwarancję dobrego zabezpieczenia. Jak się okazuje zyskuje także na tym efekt wizualny.

IV etap – a zarazem ostatni. To nic innego jak mycie nadwozia, a także sprzątanie wnętrza samochodu.

Oczywiście ile firm tyle ofert zabezpieczania podwozia, zatem możemy też mieć takie etapy jak początkowe usunięcie osprzętu podwozia (między innymi nadkoli, isłon, itp.). Następnie wszelkie zabrudzenia można usunąć myjką parową. Kiedy już zabrudzenia zostaną usunięte można oczyścić podwozie z korozji i usunąć rdze. Oczyszczone miejsca można pokryć minią podkładową.  Może też wystąpić konieczność malowania nadwozia, zanim to jednak należy nałożyć folię ochronną. Podwozie z kolei pokrywa się środkami antykorozyjnymi. Ostatni etap, to tak jak w poprzednim przypadku osuszanie podwozia.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając firmę?

Wiadomo – im bardziej doświadczona firma, tym lepiej. Bo tu liczy się zarówno kompleksowość usługi, jak i jej wykonanie. Wielu z Was z pewnością ciekawy jest ceny. Ta jednak uzależniona jest od wielu czynników takich jak: stan podwozia, jego wielkość, ilości potrzebnych do zabezpieczenia materiałów, w tym ewentualna konserwacja środkiem nowoczesnym używanym, które używa się do nowych samochodów. Bardzo ważnym aspektem jest kontrola samochodu po jego naprawie, czy zabezpieczeniu. Ceniący sobie względy estetyczne będą też zadowoleni, gdy ich samochód zostanie dokładnie wyczyszczony za pomocą najnowocześniejszych środków. Do wykonywania samego zabezpieczenia również ważne jest to, aby używać jak najlepszych sprzętów. Ogromnie ważną rolę odgrywa także bezpośrednia komunikacja z klientem, a co za tym idzie stałe informowanie go zarówno o samym przebiegu prac, jak i ewentualnych komplikacjach, a co za tym idzie dodatkowych kosztach. Tego typu firmy działają na terenie całego kraju.

Co daje zabezpieczenie podwozia?

Przede wszystkim jak już wyżej zostało wspomniane usuwa rdzę, która im dłużej jest osadzona, tym większy ma wpływ na pogorszenie pracy całego samochodu. Ponadto samo wnętrze samochodu staje się dużo bardziej estetyczne. W tym miejscu warto zadać sobie pytanie co ile lat powinniśmy dokonywać tego typu zabezpieczenia? W najlepszym przypadku jest to okres pięciu lat. Oczywiście ważną informacją jest to, czy samochód jest używany, czy nowy, oraz sama jego eksploatacja. Często też przy okazji zabezpieczenia podwozia można wykryć inne uszczerbki samochodu. Jeśli samochód nie ma dodatkowych uszkodzeń samo zabezpieczenie trwa mniej więcej trzy dni. Przy posiadaniu odpowiednich umiejętności ( i sprzętu) podwozie można zabezpieczyć samemu.

http://www.noxan.pl/porady/jak-zabezpieczyc-podwozie-samochodu-przed-rdza/

Czym zabezpieczyć podwozie samochodu? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się