:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Czy vw touareg lubi off-road?

W garażu, touareg - zdjęcie, fotografia

SUV w terenie, czy raczej nie?

Miłośnicy samochodów terenowych z prawdziwego zdarzenia, czyli kosmicznych wehikułów, przypominających często bardziej wojskowy transporter opancerzony niż zwykłe auto cywilne, często mówią o SUV-ach, że to tak zwane „bulwarówki”. Określenie to oznacza auta, których zakup motywowany był chęcią wyróżnienia się w tłumie innych samochodów oraz maksymalnie wygodnego pokonywania najdłuższych nawet tras. Pojazdy tego typu raczej nie biorą udziału w rajdach terenowych, ani też nie są traktowane jako projekty poddawane gruntownym modyfikacjom, umożliwiającym pokonywanie pionowych wręcz podjazdów. Mogą jednak całkiem przyjemnie zaskoczyć poza asfaltem. Tak jak vw touareg.

Stały napęd na wszystkie koła to podstawa

Nowy vw touareg jest wyposażony w stały napęd na wszystkie koła 4MOTION. To podstawa, gdy właściciel auta myśli o pokonywaniu tras, niekoniecznie przeznaczonych dla zwykłych aut osobowych. 4MOTION w vw touareg umożliwia pokonywanie wzniesień o nachyleniu nawet 45 stopni. Co więcej, zmagania te przebiegają w komfortowy sposób, gdyż flagowy SUV Volkswagena dysponuje hydraulicznym zawieszeniem, które optymalnie radzi sobie z wszelkimi wybojami i nierównościami. Touareg do tego oferuje 3 tryby jazdy: COMFORT, NORMAL oraz SPORT, umożliwiający zestrojenie auta odpowiednie do specyfiki planowanej trasy.

Duży prześwit w vw touareg może być jeszcze większy

Samochody przeznaczone do jazdy terenowej mają przeważnie duży prześwit poprzeczny, który pozwala im pokonywać nierówności o znacznej wysokości. Kompletnie na odwrót sytuacja przedstawia się w autach sportowych. Tam prześwit jest możliwie jak najmniejszy, by zwiększyć tak zwany efekt Venturiego, który zwiększa przyczepność pojazdu przy osiąganiu bardzo dużych prędkości. Z prześwitem SUV – ów bywało różnie. Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwoliły producentom aut uporać się z tym problemem. W vw touareg zastosowano automatyczny system kontroli wysokości zawieszenia. Dzięki niemu pojazd może zwiększyć swój prześwit poprzeczny w terenie nawet o 300 mm. Umożliwia to pokonywanie zarówno odpowiednio płytkich zbiorników wodnych, jak również wysokich, miejskich przeszkód, np. krawężników. Właścicielowi pojazdu daje to pewność, że nie uszkodzi podwozia w trakcie takich manewrów.

Moc zawsze się przydaje

Do jazdy w terenie, jak i po autostradzie potrzebna jest odpowiednia moc. Wspomniany wcześniej vw touareg pod maską skrywa porządne 3,0 V6 TDI o mocy odpowiednio 204 KM lub 262 KM. W połączeniu z 8-stopniową, automatyczną skrzynią biegów daje to naprawdę świetne osiągi. Dodatkowo pozwala ograniczyć spalanie do niecałych 7 litrów na 100 km. W przypadku samochodów terenowych to wynik praktycznie nieosiągalny. Punkt zatem dla vw touareg.

Dla kogo SUV, a dla kogo terenówka?

Off – road rządzi się swoimi prawami. To unikalny styl życia i sport dla prawdziwych pasjonatów. Nie oznacza to jednak, że aby pojeździć poza asfaltowymi szosami trzeba koniecznie kupować terenowego kolosa, który równie dobrze poradzi sobie z syberyjskimi bezdrożami, jak i podmiejskim lasem. Dla większości kierowców liczy się przede wszystkim uniwersalność pojazdu. W niej właśnie ukryty jest klucz do rynkowego sukcesu samochodów z segmentu SUV. Duże bagażniki, możliwość komfortowego pokonywania bardzo długich tras oraz konkretne właściwości wspomagające jazdę terenową kuszą coraz większą liczbę klientów. Ceny SUV-ów ponadto są atrakcyjne w porównaniu do limuzyn, a możliwości jednak o wiele większe. Opisywany wcześniej vw touareg do tanich aut nie należy, gdyż trzeba zainwestować w niego ponad 250 000 zł. Dokładny cennik modelu można sprawdzić tutaj: http://www.volkswagen.pl/pl/modele/nowy-touareg/cenniki-i-katalog.html

SUV poradzi sobie w terenie

Czy skoro SUV-y tak dobrze radzą sobie na co dzień w terenie to, czy jest jeszcze sens myśleć o samochodach terenowych? Z całą pewnością tak. Jazda terenowa z prawdziwego zdarzenia oznacza o wiele więcej niż zjechanie z asfaltowej szosy na polną drogę. To można przecież zrobić nawet autem osobowym. Dla SUV – a zaś lekki off- road to sama przyjemność.

Czy vw touareg lubi off-road? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się