:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Części zamienne

Auto terenowe, Części zamienne - zdjęcie, fotografia

Części zamienne pozwalają dłużej cieszyć się ulubionym samochodem. Wysokiej jakości, sprawdzone materiały to podstawa. Dziś różnorodność elementów pozwala na modernizację auta niezależnie od jego marki, modelu oraz rocznika. Znajdziesz wśród nich zarówno filtry, hamulce, elementy nadwozia, po silniki, elementu układu wydechowego.

Sprawdź tutaj

Filtry pozwalają utrzymanie brudu oraz wody poza częściami silnika. Gdy zastosujemy filtr kabinowy wnętrze samochodu staje się czyste od kurzu oraz pyłku. Filtry oleju zabezpieczają silnik przed nadmiernym zużyciem. Filtry hydrauliczne zapewniają zaś ciśnienie w układzie hamulcowym. Filtr powietrza oraz paliwa mają funkcję czyszczenia mieszanki paliwowo powietrznej.

Naciskając na hamulec korektor siły hamowania, ABS oraz pompa hamulcowa łączą się konkurencyjnie. Siła zostaje wzmocniona poprzez cylinderek hamulcowy koła, a następnie przekazywana jest na klocki hamulcowe znajdujące się na tarczach hamulcowych.

Klimatyzacja pozwala na chłodzenie przedziału pasażerskiego. Chłodzenie jest oszczędne ponieważ do tego zużywana jest jedynie energia sprężarki. Chłodziwo przedostaje się przez zawór rozprężny i wypełnia procesy wymiany ciepła bez energii zewnętrznej.

Karoseria jest to rama samochodu, będąca niezależna od układu jezdnego i napędowego. Części stabilizujące połączone są z amortyzatorami, przegubami osiowymi oraz elementami mocowania.

Chłodzenie oraz ogrzewanie wody działają poprzez wymiennik ciepła, który potrzebuje mało energii. Chłodnica wody przekazuje ciepło do powietrza.

Silnik jest to maszyna która pozwala zamienić energię na pracę mechaniczną. Napęd pasowy pracuje przez paski rozrządu i napinaczy z układem jezdnym.

Sprzęgło jest to urządzenie które ma na celu łączenie wałów w celu przekazywania momentu obrotowego. Jest to zespół części łączących niezależnie obrotowo osadzonych wałów.

Układ czyszczenia szyb czyli inaczej wycieraczki. Składają się one z linki, ramion oraz gumy. Najbardziej zagrożona na zużycie jest właśnie guma. Powinna być ona wymieniana co roku wraz z piórami. Dyszy spryskiwaczy są odporne na zużycie i zazywaczaj wystarczają na cały okres eksploatacji samochodu.

Układ kierowniczy czyli wspomaganie kierownicy i przekładnia zapewnia sprawne działanie drążka kierowniczego. Układ ten zabezpieczony jest poprzez drążki kierownicze, wahacze oraz inne stabilizatory.

Układ wydechowy również jest narażony na szybkie zużycie. Gazy są zbierane, oczyszczane oraz tłumione w tymże układzie. Jest to zespół elementów których celem jest odprowadzanie spalin z silnika oraz zmniejszenie hałasu.

Więcej na Wikipedia