:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Boxy dachowe - niezbędne podczas rodzinnego wyjazdu

Firmy, dachowe niezbędne podczas rodzinnego wyjazdu - zdjęcie, fotografia

Boxy dachowe znajdują coraz więcej użytkowników. Nie ma się czemu dziwić, jest to bowiem akcesorium przydatne i użyteczne. Jego zalety docenimy zwłaszcza wtedy, gdy posiadamy sporą rodzinę.

Box dachowy – niezbędny dla rodziny

Bagażnik dachowy jest niezbędny wtedy, gdy chcemy powiększyć przestrzeń przewozową naszego auta. Z tego powodu znajduje szczególne zastosowanie podczas rodzinnych wyjazdów, kiedy to ilość bagaży powiększa się znacznie, a każdy centymetr jest na wagę złota. Im większa rodzina, tym więcej miejsca potrzeba, dlatego też zalety boxów dachowych docenią posiadacze każdego auta: od kompaktów po największe SUV-y.

Box dachowy (źródło: https://www.motoautko.pl/pol_m_Boxy-dachowe-9705.html)

Jak wybrać box dachowy?

Przy doborze dodatkowego bagażnika należy zwrócić uwagę na kilka parametrów. Należy zastanowić się, ile bagażu przewozić zamierzamy. Im większa rodzina, tym więcej miejsca będziemy potrzebować. Pakowanie wielu walizek wymaga szerszego bagażnika, z drugiej zaś strony jeśli jesteśmy zapalonymi narciarzami, powinniśmy wybrać raczej box dłuższy niż szerszy. Najbardziej uniwersalne modele pozwolą zaś na połączenie obu tych funkcji. Mogą być też jednak nieco droższe.

Odpowiednie wymiary i udźwig

Gdy zastanawiamy się, jak dopasować box dachowy do samochodu, należy przede wszystkim pamiętać o wymiarach. Im mniejsze mamy auto, tym większe problemy może to nastręczać. Najważniejsze przy tym, to by pamiętać, że bagażnik nie powinien przekraczać całkowitej długości dachu. Nasze nowe „cygaro” nie powinno zachodzić na przednią szybę bardziej niż 15 cm. Z tyłu zaś nie również nie powinien przesadnie wystawać poza obrys dachu ponad 20 cm. Tyczy się to sedanów, bo w hatchbackach i autach typu kombi nie powinno być z tym problemu.

Do tego koniecznie sprawdźmy maksymalny udźwig dachu naszego auta. Może się bowiem okazać, że nawet jeśli bagażnik ma dużą pojemność, to samochód nie będzie przystosowany do przewozu takiego ciężaru. Najlepiej będzie, gdy przed kupnem upewnimy się u specjalistów co do możliwości naszego wozu – w tym celu polecamy zwrócić się o pomoc do autoryzowanego serwisu.

Montaż boksu dachowego – prostsze niż myślisz!

No dobrze, znaleźliśmy już odpowiedni model. Ale jak go zamontować? Możesz skorzystać z usług fachowców, ale w większości przypadków montaż jest na tyle prosty, że poradzi sobie z nim każdy. Pamiętajmy przede wszystkim o odpowiednim umocowaniu bagażnika bazowego. Warto, by był on wykonany z aluminium: jest wtedy lżejszy, a podczas jazdy wytwarza mniej hałasu niż model stalowy. Boxy dachowe dodatkowo cechuje to, że używane są sporadycznie, dlatego też warto, by nasz model wyposażony był w ułatwiające korzystanie zeń zintegrowany wskaźnik siły mocowania, tzw. mocowanie w rowkach „T”. Jest to rozwiązanie najbardziej praktyczne – nie zabiera ono wiele miejsca wewnątrz skrzyni ładunkowej i nie wymaga dodatkowych narzędzi.

 Boxy dachowe - niezbędne podczas rodzinnego wyjazdu komentarze opinie

  • gość 2018-12-05 08:36:07

    Jeżeli chodzi o zwiększenie powierzchni bagażowej, to nie ma nic lepszego niż box dachowy. Nie wydaje niechcianych dźwięków, nie wpływa negatywnie na jazdę, jest ładowny - jak dla mnie najlepsze rozwiązanie.

Dodajesz jako: Zaloguj się