:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Audi A6 3.0 TDI

Firmy,  - zdjęcie, fotografia

Logo Audi w kształcie czterech przeplatających się pierścieni oznacza cztery firmy, które produkują auta. Horach, Audi, DKW oraz Wanderer połączyli siły w 1932 r i stworzyli koncern. Główną postacią jest August Horach – założyciel firmy Horach i Audi.

Przedsiębiorstwo A. Horach & Cie zostało założone w 1899 r. Po wyprodukowaniu pierwszego pojazdu okazało się, iż firmę nie stać na pokrycie wszystkich kosztów. Firma zdecydowała, że poszuka partnera. Przeniosła się do Reichenbach, a następnie do Zwickau. Zmianie uległa także nazwa na Motorwagen-Werke AG. Inne plany Horach spowodowały iż musiał odejść z firmy w 1909 r. Horach chciał produkować bardziej sportowe modele. Po odejściu założył nową firmę. Ze względu iż nie mógł już użyć w nazwie swojego nazwiska. Nową firmę nazwał Audi Werke co oznacza „słuchaj horch”. W 1914 roku Audi Automobilwerke GmbK została przekształcona w sp. akcyjną AG. Firma od początku zaczęła odnoście sportowe sukcesy.

Czternaście lat później pakiet większościowy przyjął J.S. Rasmussen, który był właścicielem marki DKW. Przejęcie Audi wiązało się z produkcją samochodów pod marką DKW. Do roku 1942 z taśmy produkcyjnej zjechało około 250 000 egzemplarzy samochodu o drewnianej karoserii.

Podobnie jak inne firmy zajmujące się samochodami zostały przyhamowane przez wybuch II Wojny Światowej.  Po wojnie majątek firmy został zdemontowany. W sierpniu 1948 r. przedsiębiorstwo zostało wykreślone z rejestru handlowego. Po roku udało się reaktywować. Jako pierwsze po reaktywacji zostały wyprodukowane produkty DKW.

W 1965 roku firmę przejął Volkswagen. Wkrótce do sprzedaży trafiło Audi 72, 60 i 75.

Duży sukces w karierze Audi odniosło Audi A6 3.0. Auto zostało wyposażone w pakiet stylistyczny ABT Sportsline. Auto zyskało nowy przedni spojler. Założone zostały listwy boczne oraz tylny spojler z podwójnymi końcówkami układu wydechowego. Auto wzbogacone zostało o aluminiowe felgi ABT Sportline.

Jeśli twoje Audi potrzebuje naprawy i szukasz części możesz je kupić w sklepie www.euautoczesci.pl Wszystkie produkty są w niskich cenach. Nasz katalog części zamiennych posiada właściwe części zamienne do Audi od najlepszych producentów OEM. Nasze części są właściwe zarówno do starych jak i nowych modelów. Oferujemy szybką dostawę prosto do domu.