Łada Niva - zakup terenówki, spalanie

Dodano: 2011-12-23 11:57:40

Właśnie zamierzam kupić terenówkę dokładnie Ładę Nivę.Na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodu terenowego?
odpowiedz cytuj
uazik dodano: 2011-12-23 21:25:07
Zakup terenówki to duże przeżycie, przede wszystkim weź jakiegoś kolegę, który będzie patrzył chłodno, bez emocji ;-) Najlepiej jak to będzie fachowiec - można poprosić mechanika, żeby za opłatą pojechał z Tobą na oględziny. 
Moja lista to:
- Luzy na łożyskach wszystkich kół, luzy na krzyżakach wałów, na przesówkach wałów, - Zawieszenie - luzy, amorki,- Przekładnia kierownicza - czy wszystko działa ok,- Hamulce - jak biorą, czy nie rzuca na którąś stronę przy hamowaniu, popatrz też na ręczny,Wyżej wymienione można sprawdzić na ścieżce diagnostycznej w stacji kontroli pojazdów.
- Posłuchaj jak chodzi silnik, czy równo, czy nie dymi za dużo, czy ładnie odpala,- Przejedź się, popatrz jak zmienia się biegi, w czasie jazdy gwałtownie dodaj a potem ujmij gaz - zobacz czy ie dobiegają łomoty z układu napędowego świadczące o luzach,- Włącz reduktor i też się przejedź, pozmieniaj biegi, spradź czy działa napęd 4x4,- oceń stan akumulatorów, czy są w miarę nowe czy stare i do wymiany, możesz sprawdzić ładowanie jak masz miernik,- oceń stan budy, czy jest adekwatny do wieku, możesz polatać z miernikiem powłoki lakierniczej - ale to dla drogiego samochodu ma sens moim zdaniem ;-), - zajrzyj po dywaniki, czy nie ma śladów wody, jak jest mokro i rdza to samochód mógł być topiony a to nie jest za dobrze ...- Stan wnętrza - jak jest syf to pewnie cały samochód też był tak traktowany ;-)Powodzenia przy zakupie!Może koledzy coś od siebie dorzucą ;-)
odpowiedz cytuj
lukaszb8 dodano: 2011-12-26 10:15:24
 Kolego(uazik) dziękuje za podpowiedz napewno skorzystam z Twojej wiedzy i doświadczenia.
odpowiedz cytuj
uazik dodano: 2011-12-27 16:39:12
Daj znać gdy coś kupisz :)
odpowiedz cytuj
lukaszb8 dodano: 2011-12-28 19:47:29
Witam,myślę o zakupie Łady Nivy co prawda nie mam zbyt dużo pieniędzy ale szukam auta do 3000,4000pln nawet do lekkiego remontu,może ktoś coś wie na temat tej marki z góry dziękuje.
odpowiedz cytuj
TomekPatrol dodano: 2011-12-29 20:37:25
Hej, nie znam akurat Niwek ale generalnie starałbym się kupić samochód, który nie jeździł za dużo w terenie a to akurat łatwo zauważyć - popatrz czy zderzaki są równo pomocowane, czy pas przedni i tylny nie jest pognieciony, czy lakier nie jest mocno podrapany. Taki samochodzik na pewno dłużej Ci posłuży :)  
odpowiedz cytuj
Dj-Francuz dodano: 2012-01-23 23:32:37
Panowie i Panie interesuje mnie spalanie nivy w warunkach miejskich oraz w terenie jeżeli ktoś mógłby sie rzetelnie wypowiedzieć byłbym wdzięczny
odpowiedz cytuj
uazik dodano: 2012-01-24 16:15:08
Niva na gazie pali mniej więcej tak:
- w trasie ~10 l gazu na 100 km- w cyklu mieszanym miasto-trasa ~14 l gazu na 100 km- lekki teren 17-18 l gazu- cięższy teren do 20 l gazu
Na beni pewnie pożna by odjąć 1-2 litry
odpowiedz cytuj
wrongiel dodano: 2012-01-24 20:22:03
Łada Niva - spalanie miasto/poza miastem, średnio : 11-12 na benzynie, 13-14 na gazie. Ale to zależy od opon, nogi, szpeju itp.
odpowiedz cytuj
Dj-Francuz dodano: 2012-01-25 00:09:03
dzięki koledzy za odpowiedź korzystniej pewnie wyjdzie spalanie w SUZUKI VITARA rozglądam się za jakąś małą terenówką z silnikiem nie przekraczającym 2 litrów  co myślicie o vitarze LONG ?? również w sprawie spalania bo to ważny aspekt przy zakupie niva nie ma rozłączanego napędu i to jest minus jesli chodzi o jazdę miejską
odpowiedz cytuj
lukaszb8 dodano: 2012-06-02 21:19:09
Powracam po dłuższej przerwie,udało mi się kupić ladę nivę.Na dzień dzisiejszy jestem zadowolony z zakupu co prawda trzeba dorzucić parę groszy no i trzeba grzebać co chwile ale i to ma swój urok.W terenie daje sobie pięknie radę.Pozdrawiam posiadaczy Niviast
odpowiedz cytuj