-6°C Lekkie zachmurzenie

Rajd Polski Kobiet 2013 - III Edycja

Rajdu Polski Kobiet 2013 - III Edycja

Wyścig po zdrowie Polek rusza w czerwcu!

Kobiecą twarzą III edycji Rajdu Polski Kobiet została Jagna Marczułajtis-Walczak, utytułowana polska snowboardzistka, a także posłanka Sejmu RP. Sportowy duet wraz z Jagną Marczułajtis-Walczak stworzy Wojtek Chuchała, kierowca Platinum Subaru Rally Team

W dniach 21 - 23 czerwca odbędzie się III edycja Rajdu Polski Kobiet. Cel zawodów, organizowanych przez Fundację Teraz Kobiety, to walka z chorobami nowotworowymi u kobiet i promowanie wykonywania badań profilaktycznych. Tradycyjnie już impreza ma formułę rajdu off-road z rywalizacji na szosie. Do zawodów stanie kilkadziesiąt załóg,wśród nich będą popularne aktorki, piosenkarki, celebrytki i sportowcy.

Uroczyste rozpoczęcie tegorocznej edycji Rajdu Polski Kobiet będzie miało miejsce w sobotę, 22 czerwca około godziny 8:30 w Warszawie, przy ul. Karowej. Stąd załogi udadzą się na rajdowe odcinki, przygotowane przez Szkołę Jazdy Subaru i wiodące przez malownicze okolice Mazowsza. Trasa obejmie między innymi Piaseczno, Grójec, Białobrzegi czy Radom. Dalej szutrowymi drogami uczestnicy pojadą z Piekła do Nieba, by zatrzymać się w miejscowości Sielpie Wielkie, skąd leśnymi drogami dotrą do Starej Wsi, gdzie zanocują w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki Dojo. Tam będą czekać dodatkowe atrakcje, przygotowane przez gospodarzy.W trakcie III edycji Rajdu Polski Kobiet uczestniczki wezmą udział w badaniach mammograficznych i cytologicznych w Centrum Onkologii - Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie oraz w Europejskim Centrum Zdrowia w Otwocku. Na całej trasie zawodów rozlokowane będą mammobusy oraz ambulanse do poboru krwi, z których będą mogli skorzystać mieszkańcy okolicznych miejscowości. Przed rajdem i po jego zakończeniu realizowane będą pikniki medyczne w różnych miastach Polski, przy udziale partnerów motoryzacyjnych.

Na zakończenie III Rajdu Polski Kobiet zostaną podsumowane efekty wszystkich akcji. Raporty medyczne i statystyczne zostaną przekazane do mediów po przeprowadzeniu badań profilaktycznych. Konferencje prasowe z udziałem partnerów, sponsorów, patronów, mediów oraz samych uczestniczek i uczestników rajdu, poświęcone omówieniu celów medycznych i sportowych związanych z III edycją Rajdu Polski Kobiet, zaplanowane są na 23 maja, 21 czerwca oraz po rajdzie, na 28 czerwca. Już teraz serdecznie zapraszamy!Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Teraz Kobiety. Oficjalnym partnerem motoryzacyjnym Fundacji Teraz Kobiety i Rajdu Polski Kobiet została firma Subaru Import Polska.


Imprezie patronuje portal

Reklama

Rajd Polski Kobiet 2013 - III Edycja komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się